Si poslanec, skry sa za masu!

Autor: František Ténai | 17.5.2011 o 7:03 | (upravené 17.5.2011 o 8:05) Karma článku: 6,06 | Prečítané:  1059x

Ako poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice-Sever za platformu nezávislých občanov 7statočných som sa na poslednom zastupiteľstve 5.5.2011 dožil ďalších pre mňa nových vecí. Podotýkam to preto, lebo som poslancom na Severe prvýkrát. Skryť sa za masu je totiž dobré nielen keď sa skrývate v dave, ale aj keď ste poslanec a nechcete, aby bolo vidno, ako ste hlasovali.

Okrem klasických problémov, ktorým čelí naše zastupiteľstvo a to nekompetentnosť a z väčšej časti aj nepripravenosť poslancov koalície SMERmostKDH a opozície SDKÚMagyarKoalícióPártjaSAS som sa dožil aj skrývania sa za väčšinu. Skryť sa za väčšinu znamená, že koalícia spolu s opozíciou prijali rozhodnutie, že hlasovania poslancov sa nebudú zaznamenávať aj podľa mien poslancov, ale len podľa počtov kusov poslancov.

Konkrétne to znamenalo asi toľko, že volič zo Severu fakticky nevie z výsledkov hlasovania, či napr. p. Ténai, p. Beňo, p. Filipko alebo p. Gürtler hlasovali Za, Proti alebo Zdržali sa, ale vidí len konečný výsledok hlasovania väčšiny neidentifikovateľnej masy poslancov.

Skryť sa za masu je totiž dobré nielen keď sa skrývate v dave, ale aj keď ste poslanec a nechcete, aby bolo vidno, že ste hlasovali za svoje individuálne odmeny. Konkrétne na severe Košíc za poslancovanie dostanete po masovom hlasovaní poslancov takých 160 Eur mesačne, za čo si na Amfíku kúpite takých 160 veľkých pív.

Výsledok posledného zastupiteľstva u nás na severe v Kassa város je teda taký, že neviete kto a ako hlasoval za to či onô, dobrú vec či nezmysel, ale iste viete, že poslanci za platformu nezávislých občanov 7statočných p. Ténai a p. Gürtler ako jediní hlasovali:

Za menovité zaznamenávanie hlasovania poslancov,

Proti preplateniu dovolenky bývalej starostke pani Takáčovej,

Proti navrhovaným odmenám poslancov,

Zdržali sa pri hlasovaní o rozpočte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?