Starosta porušil zákon a 7statočných

Autor: František Ténai | 20.5.2011 o 9:54 | Karma článku: 4,36 | Prečítané:  1158x

ďakuje Mariánovi Gajovi a jeho tímu za bravúrne zvládnutú organizáciu podujatí počas MS 2011 v hokeji na košickom Amfíku. Za čo však 7stačných starostovi nemôže ďakovať, je nie celkom kosher (ne)komunikovanie s poslancami miestneho zastupiteľstve na Severe, kde má naša platforma nezávislých občanov 7statočných dvoch kandidátov. A už vôbec nemôžeme ďakovať, ak sa sem tam porušia aj zákony SR. Ja som nezávislý poslanec za platformu 7statočných a zároveň aj člen miestnej rady (obecnej rady), ktorá sa konala včera - 19.5.2011. Na jej včerajšom zasadnutí sa preberalo okrem iného aj to, že starosta nepodpísal niekoľko uznesení z posledného zastupiteľstva zo dňa 5.5.2011. Nepodpísať uznesenia ja nepríjemná vec, ale sú aj horšie veci. Jednou z tých horších vecí je, ak starosta poruší zákon.

Kde a ako starosta porušil zákon? Držme sa faktov, čo som presne uviedol aj na miestnej rade: Zákon o obecnom zriadení - Zákon č. 369/1990 Zb.

§ 12
Rokovanie obecného zastupiteľstva

(11) Nariadenie a uznesenie obecného zastupiteľstva podpisuje starosta najneskôr do 10 dní od ich schválenia obecným zastupiteľstvom.

Starosta
§ 13

(6) Starosta môže pozastaviť výkon uznesenia obecného zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre obec zjavne nevýhodné tak, že ho nepodpíše v lehote podľa § 12 ods. 11. Ak je zriadená obecná rada, starosta prerokuje uznesenie obecného zastupiteľstva pred pozastavením jeho výkonu v obecnej rade. Uznesením obecnej rady však nie je viazaný.

O tom, že starosta nepodpísal nejaké uznesenia som sa ja, ako člen miestnej rady dozvedel od kolegu - poslanca Gürtlera, ktorý sa to dozvedel z internetu.

Už to, že to išlo na internet 17.5.2011, tzn. 12 dní po rokovaní miestneho zastupiteľstva je zvláštne. Ešte zvláštnejšie bolo, že členovia miestnej rady sa o tom dozvedeli väčšinou z internetu. A najzvláštnejšie je, že starosta porušil zákon a neprerokoval uznesenie obecného zastupiteľstva pred pozastavením jeho výkonu v obecnej rade. Hlavne to porušenie zákona, na ktoré som osobne upozornil mi vadí. Starosta porušenie zákona priznal a ospravedlnil sa.

Ja by som bol radšej, keby sme sa navzájom neospravedlňovali v budúcnosti, ale aby sa zákony dodržiavali a ľudia medzi sebou viac komunikovali. Platforma nezávislých občanov 7statočných teda počká, čo ďalej navrhnú poslanci koalície SMERmostKDH alebo opozície SDKÚMagyarKoalícióPártjaSAS, ktorí majú v miestnom parlamente väčšinu a na základe ich vzájomných dohôd vedia presadiť čokoľvek dobré aj nedobré.

Ak vyššie menovaní nenavrhnú v dohľadnom čase nič, menšina poslancov za 7statočných navrhne niečo dobré...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?