SK jogurt v Nemecku, DE jogurt na Slovensku

Autor: František Ténai | 1.8.2012 o 10:05 | Karma článku: 11,58 | Prečítané:  2389x

Zažili ste to, že idete do nemeckého marketu a market je vpravo aj vľavo v chladiacom boxe plný slovenských jogurtov? - Nie? - Ani ja. Ak sa však prejdete po supermarketoch na Slovensku (zväčša vlastnených zahraničnými korporáciami), tak zahraničných jogurtov je toľko, ako potkanov na Luníku IX. Všade kam sa pozriete, zahraničné jogurty. Sem-tam niekde slovenský jogurt, ale aj to len niekde na konci regálu.  

Prečo je to tak?

Prečo sa slovenská vláda nestará o to, aby slovenské jogurty boli v supermarketoch, aby slovenskí mliekari žili a my - občania Slovenska sme nejedli odporné umelé jogurty zo zahraničia, ale chutné slovenské výrobky?

Prečo je situácia taká, že ešte ani potkany na Luníku IX nechcú jesť zahraničné umelé jogurty, ktoré naši rómski spoluobčania vyhadzujú von z okna a slovenskí mliekari hynú?

Požadujeme, aby zákonom bolo ustanovené, že minimálne 50 % slovenských potravinárskych výrobkov musí byť na pultoch všetkých supermarketov na Slovensku.

Je správne, ak v rámci takzvaného trhového mechanizmu sme dovolili, že západní kapitalisti vyvážajú na Slovensko svoju potravinársku dotovanú umelú nadprodukciu, ktorú nechcú jesť ani potkany na Luníku IX?

Čo robí naša vláda preto, aby sme nejedli umelé nemecké jogurty, ale zdravé slovenské jogurty?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?