Netreba kupovať hlasy, stačí volebný autobus

Autor: František Ténai | 5.11.2013 o 19:49 | (upravené 5.11.2013 o 20:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  167x

V týchto dňoch, keď na nás z poštových schránok útočia reklamy plné pekných a usmievavých ľudí, o ktorých sme v živote nepočuli, nevideli ich, ale sľubujú nám krajší kraj, lepšie cesty, modré z neba a pod. Zamýšľam sa, ako málo stačí na ovplyvnenie výsledku volieb. Zákon č. 303 o voľbách do samosprávnych krajov v § 29 okrem iných uvádza: „Ak volič nepredloží preukaz totožnosti a žiadny z členov okrskovej volebnej komisie ho nepozná, komisia ho požiada, aby preukázal svoju totožnosť svedectvom dvoch osôb známych komisii."

Takže na východe Slovenska, kde niektorí starostovia majú svojich ľudí v komisii môže nastať možno aj takáto situácia.

Hovoria Pišta a Ďuri obyvatelia Kluknavy, Žehry a možno Čiernej: „Juj ta to Deži s Anču, ta znace ich, to teraz še prisťahovali z Košicoch bo búrajú na Luníku. A toto je celá ich família. Bývajú u Jóžiho, ta znace!" Takže niekto z volebnej komisie to potvrdí, zahlasujú všetci spolu, nasadnú do volebného autobusu a vydajú sa smerom k ďalšej dedine na východe. Toto zopakujú ešte niekoľkokrát a istota volebného výsledok je nespochybniteľná.

Ja osobne nechcem, aby o osude nás vysokoškolsky vzdelaných ľudí, našich rodičov, ale hlavne našich detí rozhodoval niekto, kto skončí povinnú školskú dochádzku už na prvom stupni základnej školy. Preto 9.11.2013 budem zodpovedne dohliadať na priebeh volieb ako člen krajskej volebnej komisie a chcem vyzvať aj vás ostatných: Príďte voliť a voľte statočne!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Všetci Bielorusi vrátane mňa sa boja vojny s Ruskom

Naša dotovaná diktatúra sa blíži k svojmu koncu.

EKONOMIKA

Diaľnica na Trnavu sa môže rozšíriť na osem pruhov

Definitívne riešenie povie minister dopravy.

SVET

Admirál Kuznecov: Ruský kolos, ktorý smeruje do Sýrie

Ruská lietadlová loď v číslach.


Už ste čítali?