Hlavy Košičanov majú rozdielnu cenu

Autor: František Ténai | 20.4.2011 o 22:55 | (upravené 21.4.2011 o 0:17) Karma článku: 6,41 | Prečítané:  1770x

Ďakujeme košické radné dámy a páni za včera schválený rozpočet pre naše mesto. Dnes mi dorazil poštou pozdrav z mesta vo forme Výmeru za nehnuteľnosti na rok 2011. Aj v tomto kontexte som sa pozrel na niekoľko záležitostí:

Programový rozpočet je na stránke mesta Košice. Mňa osobne najviac v tomto rozpočte zaujal posledný hárok Prerozdelenie podielových daní pre jednotlivé mestské časti v roku 2011. Jednoznačne mi z toho vychádza, že niektorí obyvatelia sú Košičania VIAC a iní rozhodne MENEJ, pretože aj prerozdelenie podielových daní na jedného obyvateľa je od 22,60 Eur po 113 Eur.

Najviac ma zarazilo a zamrazilo, pretože bývam v mestskej časti Košice-Sever, že táto mestská časť so skoro 20.000 obyvateľmi má dostať 444 tis. Eur. Luník IX s počtom obyvateľov málo cez 6.000 má dostať 210 tis. Eur.

Bohužiaľ musím teda konštatovať, že ešte aj Cigáni na Luníku IX sú viac Košičania, lebo dostanú na 1 obyvateľa 34,70 Eur, zatiaľ čo my, Košičania zo Severu iba 22,60 Eur na obyvateľa.

Mám to teda chápať podľa rozhodnutia košických radných dám a pánov tak, že hlava košického cigána ma vyššiu cenu ako hlava Košičana z časti Sever?

Mestská časť Košice-Sever, má 5 zástupcov medzi poslancami v košickom Bielom Dome.

Čo urobili, aby Severania mali z podielových daní viac ako cigáni z Luníka IX alebo napr. občania z časti Košíc - Krásna, ktorých je menej ako 4 000 ale obdržia až 447 tis. Eur?

Marián Gaj (nezávislý) - súčasne aj starosta mestskej časti, za všetko hovorí stanovisko z jeho tímu, ...ale dali nám o 13 tis. Eur viac ako pred rokom ...

Jozef Filipko (SMK) - predseda okresu v SMK, bývalý viceprimátor, tlačil viac do popredia človeka z Moldavy nad Bodvou do komisie pre národnostné menšiny....mimochodom, človek, ktorý nemá trvalý pobyt v obci v zmysle právnych predpisov, nemôže byť členom komisie v príslušnej obci.

Ján Dečo (KDH) - krajský predseda KDH sa radšej sporil s viceprimátorom, kto koho šikanuje.

Ladislav Lazár (SMER) - viceprimátor, poslanec NR SR, sa sporil s Dečom, že on nikoho nešikanuje a stále omieľal ako KDHáci zle manažovali Košice a predpokladám, že zajtra opäť niečo vytiahne na Knapíka.

Marek Vargovčák (SDKÚ) - bývalý viceprimátor, tiež poslanec NR SR, ako správny člen SDKÚ je vždy pripravený zahlasovať správnym SMERom, nedbajúc na Severanov, keďže na Severe je hlásený na trvalý pobyt len „pro forma".

Ako ste teda páni obhajovali SVOJU mestskú časť Košice- Sever, za ktorú ste sa stali poslancami mestského zastupiteľstva? Čo poviete jej obyvateľom, prečo nie sú peniaze na nové ihriská a parkoviská, prečo chodíme po rozbitých chodníkoch a nespevnených cestách?

Ale asi to pre vás nebude až taký problém, pretože väčšina z vás v našej mestskej časti fyzicky nebýva, teda obyvateľov Severu za 4 roky nestretnete. Cigáni z Luníka IX by vám však mohli za vaše hlasovanie poďakovať. Ukázali ste totiž, že hlava košického cigána má vyššiu cenu ako hlava Košičana z časti Sever.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?