Starosta porušil zákon a 7statočných

Autor: František Ténai | 20.5.2011 o 9:54 | Karma článku: 4,36 | Prečítané:  1165x

ďakuje Mariánovi Gajovi a jeho tímu za bravúrne zvládnutú organizáciu podujatí počas MS 2011 v hokeji na košickom Amfíku. Za čo však 7stačných starostovi nemôže ďakovať, je nie celkom kosher (ne)komunikovanie s poslancami miestneho zastupiteľstve na Severe, kde má naša platforma nezávislých občanov 7statočných dvoch kandidátov. A už vôbec nemôžeme ďakovať, ak sa sem tam porušia aj zákony SR. Ja som nezávislý poslanec za platformu 7statočných a zároveň aj člen miestnej rady (obecnej rady), ktorá sa konala včera - 19.5.2011. Na jej včerajšom zasadnutí sa preberalo okrem iného aj to, že starosta nepodpísal niekoľko uznesení z posledného zastupiteľstva zo dňa 5.5.2011. Nepodpísať uznesenia ja nepríjemná vec, ale sú aj horšie veci. Jednou z tých horších vecí je, ak starosta poruší zákon.

Kde a ako starosta porušil zákon? Držme sa faktov, čo som presne uviedol aj na miestnej rade: Zákon o obecnom zriadení - Zákon č. 369/1990 Zb.

§ 12
Rokovanie obecného zastupiteľstva

(11) Nariadenie a uznesenie obecného zastupiteľstva podpisuje starosta najneskôr do 10 dní od ich schválenia obecným zastupiteľstvom.

Starosta
§ 13

(6) Starosta môže pozastaviť výkon uznesenia obecného zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre obec zjavne nevýhodné tak, že ho nepodpíše v lehote podľa § 12 ods. 11. Ak je zriadená obecná rada, starosta prerokuje uznesenie obecného zastupiteľstva pred pozastavením jeho výkonu v obecnej rade. Uznesením obecnej rady však nie je viazaný.

O tom, že starosta nepodpísal nejaké uznesenia som sa ja, ako člen miestnej rady dozvedel od kolegu - poslanca Gürtlera, ktorý sa to dozvedel z internetu.

Už to, že to išlo na internet 17.5.2011, tzn. 12 dní po rokovaní miestneho zastupiteľstva je zvláštne. Ešte zvláštnejšie bolo, že členovia miestnej rady sa o tom dozvedeli väčšinou z internetu. A najzvláštnejšie je, že starosta porušil zákon a neprerokoval uznesenie obecného zastupiteľstva pred pozastavením jeho výkonu v obecnej rade. Hlavne to porušenie zákona, na ktoré som osobne upozornil mi vadí. Starosta porušenie zákona priznal a ospravedlnil sa.

Ja by som bol radšej, keby sme sa navzájom neospravedlňovali v budúcnosti, ale aby sa zákony dodržiavali a ľudia medzi sebou viac komunikovali. Platforma nezávislých občanov 7statočných teda počká, čo ďalej navrhnú poslanci koalície SMERmostKDH alebo opozície SDKÚMagyarKoalícióPártjaSAS, ktorí majú v miestnom parlamente väčšinu a na základe ich vzájomných dohôd vedia presadiť čokoľvek dobré aj nedobré.

Ak vyššie menovaní nenavrhnú v dohľadnom čase nič, menšina poslancov za 7statočných navrhne niečo dobré...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna zdravotná poisťovňa

Výber úsporných opatrení, ako ho navrhla Všeobecná zdravotná poisťovňa.

TECH

BlackBerry vstáva z mŕtvych, chystá novinku s klávesnicou

Klávesnica, touchpad, dobre čitateľný displej a kvalitné fotoaparáty.


Už ste čítali?