Stretneme sa v Kembridži

Autor: František Ténai | 26.5.2011 o 17:31 | Karma článku: 4,00 | Prečítané:  1076x

Práve som obdržal e-mailom z Miestneho úradu Mestskej časti Košice-Sever informáciu o zrušení pravidelného poslaneckého dňa v zasadačke dňa 8.6.2011 v poobedňajších hodinách, pretože v tom čase tam bude prebiehať preberanie sčítacích tlačív od sčítacích komisárov. Napriek tomu sa spoločne s kolegom poslancom Vladimírom Gürtlerom z platformy nezávislých občanov 7statočných vyberieme za našimi voličmi a budeme s nimi diskutovať možno na trocha netradičnom mieste v pivárni Kembridž.

Svoj návrh na stretnutie s voličmi dňa 8.6.2011 o 17:00 hod. v pivárni Kembridž na Komenského ulici som poslal e-mailom aj ostatným 21 poslancom Miestneho zastupiteľstva a čakám na ich reakciu. Pevne dúfam, že sa ich pridá čím viac, pretože problémov v našej mestskej časti je neúrekom. Som síce poslancom ešte iba 6 mesiacov, ale myslel som, že za ten čas sa dá urobiť pre obyvateľov nejaký kus roboty. Ale som sklamaný, pretože prichádza leto, kedy by sme mohli vytvárať nové parkovacie miesta, opravovať detské ihriská a lavičky, ale zatiaľ nič sa nedeje, keďže uznesenie Miestneho zastupiteľstva o rozpočte na rok 2011 bolo starostom pozastavené, stále sme v rozpočtovom provizóriu.

Ešte jedna poznámka: Ja som si svoje povinnosti ohľadom sčítania obyvateľov, domov a bytov splnil pred niekoľkými dňami elektronickou formou a chcel by som týmto vyzvať aj ostatných Severanov, aby si to splnili lebo podľa počtu obyvateľov dostávame podielové dane. Keďže posledné sčítanie na Severe nebolo celkom kosher v súčasnosti Štatistický úrad vedie v evidencii asi o 1000 obyvateľov menej ako je nás podľa evidencie Miestneho úradu a teda v náväznosti na to dostávame ročne asi o 22.000 Eur menej na podielových daniach ako by sme mali!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?